ATLETİK PERFORMANS NEDİR?

Atletik Performans, spora özgü uygulanan özel bir çalışma sistemidir. Çünkü her spor branşı için farklı fiziksel yeterliliklere sahip olmak gerekir. Her spor akademisi bünyesinde yer verilmesi gereken bir programdır.

Devamını oku…

Atletik Performans antrenmanları dahilinde, sporcuların dinamik ve statik postür analizi, kuvvet testi, kardiyovasküler dayanıklılık testi, çeviklik testi ve sürat testi sonuçları göz önünde bulundurularak, eksikliklerine ve ihtiyaçlarına göre özel programlar hazırlanır.

Genç ve yetişkin sporculara uygulanan Atletik Performans, sporcuların branşlarına yönelik uygulanan spesifik çalışmalar ile performanslarını en üst seviyeye ulaştırmayı amaçlar. Özellikle hazırlık ve müsabaka dönemlerinde, her branştan sporcu için özel olarak hazırlanmış antrenman programları ile gerçekleştirilir. Çalışmalar sırasında doğru ve branşa özgü hareket mekanikleri de göz önünde bulundurulur. Çalışmalar öncesinde yapılan testler, her ay ve her sezon başı yeniden değerlendirilerek sporcunun gelişimi düzenli olarak takip edilir. Bunun yanı sıra sakatlık sonrası rehabilitasyonunu tamamlamış sporcuların, kademeli olarak spora dönüşünü içeren atletik performans çalışmaları da yapılabilmektedir. Bu çalışmalar, gerekli görüldüğü takdirde multidisipliner spor hekimi, fizyoterapist, spor psikoloğu ve diyetisyen yardımıyla antrenör eşliğinde gerçekleştirilir.

Empty tab. Edit page to add content here.