VAMOS AKADEMİ’DE JİMNASTİK EĞİTİMİ

Vamos Akademi’de jimnastik kursu, minimum 3 yaşında başlar. Ancak çocuğunuzun yetiştirilme tarzına, karakterine ve komut alma becerisine göre yaş aralığı değişkenlik gösterebilir. Çocuğunuzun jimnastik eğitimine başlaması gereken yaş, profesyonel eğitmenler tarafından özenle belirlenir.

Devamını oku…

Çocukların fiziksel gelişimini olumlu yönde destekleyen jimnastik eğitimi süreci, düzenli olarak ebeveynler ile paylaşılır.

Küçük yaşta jimnastik eğitimi alan çocuklar, ilerleyen yaşlarda branş değiştirmek isterlerse, takım oyunlarına ve bireysel sporlara bir adım önde başlarlar. Çünkü küçük yaşta esnek olmayı ve spor kültürünü öğrenirler. Bu sebeple, özellikle herhangi bir spor dalına yönelmeden önce jimnastik eğitimi tercih edilebilir. Çünkü jimnastik eğitimi, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayarak yeteneği ve ilgisi olduğu branşa hazırlanmasına yardımcı olur.

Cinsiyet ve yaş aralığına özel olarak hazırlanan antrenman programları ve temel hareket eğitimleri ile her çocuğun kendi yaş grubuna ve cinsiyetine uygun uzmanlaşması sağlanır.

Vamos Akademi’nin aletli ve aletsiz jimnastik alanları sayesinde, her çocuğun esnek, çevik ve güçlü olması sağlanır.

Jimnastik okulu sayesinde, çocuklarımızın gelişen teknolojiyle artan hareketsizliğinin önüne geçilir. Özellikle jimnastik sporu ile ilgilenen ve temel hareket eğitimi alan çocuklar, kendi yaşıtları arasında fiziksel ve ruhsal anlamda önde olurlar.

Vamos Akademi jimnastik kursu ile çocuklar, motor becerilerini geliştiren antrenman programları sayesinde bedenlerini bilinçli kullanmayı öğrenirler. Bunun yanı sıra sorumluluk bilinci de kazanırlar.

Vamos Akademi’nin profesyonel jimnastik eğitmenleri, postür duruş bozuklukları, düztaban, eklem sertliği gibi fiziksel problemleri tespit edebilme tecrübesine sahiptir. Bu sayede sporcuların ve sporcu adaylarının fiziksel dezavantajlarının önüne geçilebilmektedir.

Empty tab. Edit page to add content here.