Vamos Akademi’de Voleybol Eğitimi

Voleybol; sporcuları file üstünde karşı karşıya getiren, teknik, taktik, fiziksel, psikolojik ve zihinsel kapasitenin sergilendiği, iş birliğini zorunlu kılan bir mücadele sporudur. Bu sebeplerle öğretilmesi en güç sporlardan biri olarak kabul edilmektedir.

Voleybol sporunu zorlu kılan 4 önemli nokta vardır:

Devamını oku…

1. Günlük hayattaki hareketler, voleybol teknikleri ile uyuşmaz. Bu sebeple sıfırdan bir öğrenme süreci gerektirir.

2. Voleybolda temel teknik bilinmesi şarttır. Diğer sporlarla kıyaslandığında, oyunun dönmesi ve devam ettirilebilmesi için voleybol tekniklerinin bilinmesi gerekmektedir.

3. Kuralları sınırlıdır. Örneğin; voleybolda pas sınırlaması vardır. Bu pas sınırlaması da oyunda kazandırıcı veya kaybettirici bir etki yaratmaktadır. Doğru bir oyun ve kazanma şansını artırabilmek için sınırlı kurallara oldukça dikkat etmek gerekmektedir.

4. Topla temas zamanının doğru olması gerekir. Oyun kuralları içinde pas için ikileme veya taşıma gibi hatalı paslar yer almaktadır. Bu bilgilere sahip olmak ve oyunu dikkatli bir şekilde sürdürmek oldukça önemlidir. Çünkü bu durum da kazanma veya kaybetme durumunu belirleme gücüne sahiptir.

Bu noktalar oyunda kesintiye neden olur. Oyunun kesintiye uğraması sonucunda da oyundaki eğlence, motivasyon ve ilgi kaybolabilir. Bu sebeple özellikle çocuklarda, eğlenceyi, ilgiyi ve motivasyonu sağlamak amacıyla oyunu süre ve teknik kısıtlamalarla eğlenceli bir şekilde dizayn etmek gerekir. Vamos Akademi voleybol kursu ile eğlenceli ve etkili eğitimler almak mümkün.

Voleybolun en önemli özelliklerinden biri de birbirini izleyen hızlı değişiklerin ve durumların sonucu oldukça hızlı bir şekilde etkileyebilmesidir. Bu sebeple voleybol eğitiminde öncelikli olarak her şeyin ne kadar değişken olabileceği öğretilmelidir.

Vamos Akademi’de temel hareket eğitimi ve atletik performans antrenmanları ile desteklenen voleybol okulu dahilinde, her sporcunun içindeki potansiyeli açığa çıkartmak hedeflenir. Bu sebeple voleybolda kullanılan her teknik, aşamalı bir şekilde, sporcu yeterliliklerine uygun olarak öğretilir. Yapılan doğru ve çok tekrar ile her sporcunun aynı seviyeye ulaşması hedeflenir.

Ankara’nın en donanımlı spor akademisi olan Vamos Akademi’de 6 yaşından itibaren verilen voleybol eğitimleri, başlangıçta temel motor özelliklerinin gelişimini destekleyecek şekilde düzenlenir. Ardından top algısı ve vücut farkındalığı geliştirilir. İlerleyen dönemlerde ise her kategoriye uygun teknik eğitimler ile top algısı ve vücut kuvveti artırılır. Sabırla, tekrarla ve atletik performans antrenmanları ile Vamos Akademi’de sadece mükemmellik hedeflenir!

Empty tab. Edit page to add content here.