Neden Vamos Akademi?

Çünkü;

 • Vamos Akademi, klasik eğitim veren bir kurs değil, bilimi, teknolojiyi ve yeni nesil yöntemleri kullanan bir spor akademisidir.
 • Sporcuları teknik, zihinsel ve bilişsel farklılıklarına göre sınıflandırarak her öğrencinin ilgi duyduğu alanda ilerlemesi için özel programlar sunar.
 • Başarının bireysel yeteneklere bırakılmaması gerektiğini düşünür; bilimi sporun her dalında kullanarak başarı potansiyelini artırır.

Devamını oku…

 • Dünyadaki ve ülkemizdeki değişimleri yakından takip ederek programlarını düzenli aralıklar ile değiştirir; bir Ankara Spor Akademisi olarak Vamos Akademi her sporcunun dünya standartlarına uygun bir şekilde gelişimini hedefler. Bu sayede sadece ülkemizde değil, dünyada yarışabilecek ve her branşta yüksek başarı gösterebilecek sporcular yetiştirir.
 • Tecrübe ve formasyon bilgisine sahip eğitmenlerin tüm sporcularının alanında yetkin ve bilgili olmasını sağlar.

Neden Yüzme?

Çünkü;

 • %70’i sularla kaplı dünyamızda, daha fazlasını keşfetmek ve suyun derinlerinde kendimizi bulmak için yüzme ve yüzme kursu oldukça değerli bir yere sahiptir.
 • Genel anlamı ile “yüzme”, su içerisinde belirli bir mesafeyi kat edebilmek için yapılan anlamlı hareketler bütünüdür. Neredeyse tüm kasları çalıştıran yüzme, aynı zamanda kalp-damar ve kas-iskelet sistemine yarar sağlar. Özellikle omurga üzerindeki baskıyı azaltan etkisi sayesinde omurga problemlerinin, bazı kas ve eklem rahatsızlıklarının tedavisinde tercih edilmektedir.
 • Yüzme, yatay pozisyonda yapıldığı için kalp ve dolaşım sistemini diğer sporlara göre daha rahat çalıştırır. Bu sebeple yüzücülerin dolaşım sistemleri, diğer sporculara göre daha düzenlidir.
 • Düzenli yüzmek, kalbe giden temiz kan akışını artırır ve kalp hastalığı riskini azaltır.

Yüzme Eğitimi için Neden Vamos Akademi’yi Tercih Etmelisiniz?

Çünkü;

 • Uzman eğitmen kadrosu, tesisleri ve özel programlarına sahip Vamos Akademi yüzme okulu ile çocuğunuz, yüzmeyi küçük yaşta eğlenerek profesyonel bir şekilde öğrenir.
 • Diğer spor okullarından farklı olarak Vamos Akademi’de, 5 seviyeli bir eğitim programı izlenir. Çocuğunuzun her seviyede farklı beceriler kazanması hedeflenir.
 • Fiziksel olarak sağlıklı bireyler yetiştirmek kadar psikolojik ve sosyal gelişimi de destekleyen Vamos Akademi yüzme okulu grup eğitimleri ile tüm öğrencilere grup içinde hareket etmeyi, kurallara uymayı ve kendine güvenmeyi öğretir.
 • Vamos Akademi Yüzme Kulübü kurulduğu günden beri ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip eder ve her yüzücü adayını da bu gelişmelere uygun eğitir. Sadece ülkemizde değil, dünya çapında başarıya kulaç atacak yüzücüler yetiştirmeyi hedefler.

Hakkı Dereli

Koordinatörümüz ve Havuz Müdürümüz Hakkı Dereli,
15 yılı aşkın süre profesyonel yüzme kariyerinde, Türkiye ve Avrupa Şampiyonalarında madalyalar kazanarak 2 kez milli takıma katılma başarısı göstermiştir. Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimler Fakültesinde eğitimini tamamladıktan sonra 20 yıldır kulüp idareciliği ve çeşitli seviyelerde yüzme antrenörlüğü yapmaktadır.

Erol Arda Doğu

Başantrenörümüz Erol Arda Doğu,
12 sene profesyonel olarak Dünya, Avrupa, Türkiye ve bölgesel şampiyonalarda sayısız madalya kazanarak 2 Türkiye rekoru sahibi ve 2 kez milli takım kadrosunda yer almıştır. Yüzme kariyeri sona erdikten sonra 5 seneyi aşkın süredir bebek, çocuk, yetişkin ve performans yüzme eğitimleri vermektedir.

Orhun Gürsel

Antrenörümüz Orhun Gürsel,
11 yıl profesyonel olarak Türkiye Şampiyonalarında çeşitli başarılara imza atmıştır. Şu an Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde eğitimine devam etmektedir.

Ayça Anameriç

Antrenörümüz Ayça Anameriç,
Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunu, Gazi Üniversitesi Antrenman ve Hareket Anabilim dalında yüksek lisans yapmaktadır. 3. Kademe Yüzme Antrenörlük belgesine sahiptir.

Doruk Cinemre

Antrenörümüz Doruk Cinemre, Vamos Akademi’nin yüzme kadrosunda yer alan profesyonel bir yüzücüdür. Ankara Üniversitesi’nde Biyoloji bölümünde eğitimine devam ediyor.

Sude Önder

Antrenörümüz ve Rehber Öğretmenimiz Sude Önder,10 yıllık yüzme geçmişi olup Yüzme 1. Kademe antrenörlük belgesine sahiptir. Aynı zamanda Ankara Bilim Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümünde eğitimine devam etmektedir.